Can we use cookies to help personalize content, tailor and measure adverts, and provide a safer and better experience? Want to know more or adjust your preferences? Here's our cookies policy
Get ZEN

#1 O bezpieczeństwie w sieci wiem już wszystko

2
min read
Mogłoby się wydawać, że o bezpieczeństwie w sieci wiemy już wszystko. Bo kto z nas nie słyszał o tym, że musi chronić swoje dane, nie podawać wrażliwych informacji i być ostrożnym? Albo nie musiał w pracy ustanowić hasła, którego wcześniej nie używał - zawierającego znaki specjalne, cyfry i jednocześnie różnego od trzech poprzednich.

Często denerwujemy się, że to niepotrzebne utrudnianie życia. A czy wiesz, jak szybko można złamać Twoje hasło przy użyciu prostych algorytmów? Za chwilę do tego wrócimy 😉.  

Mimo tak wielu zabezpieczeń regularnie słyszymy o ofiarach przestępstw. Dlaczego tak się dzieje?

🔎 Według badań tylko 29% z nas czuje się współodpowiedzialnymi za bezpieczeństwo finansowych usług elektronicznych. Jednocześnie, aż 74% z nas uważa, że największym ogniwem bezpieczeństwa są instytucje finansowe. Dlatego chcemy Ci pokazać, jak niewiele potrzeba, by utrudnić pracę przestępców. Tutaj wracamy do tego, ile czasu potrzebuje przestępca, aby złamać Twoje hasło?

Zakładając, że składa się ono z 6 znaków i są to tylko małe litery – przestępcy zajmie to tylko 50 minut. Jeśli w tym samym haśle zmienisz część liter na wielkie, czas łamania wydłuży się do 53 godzin. Na złamanie hasła składającego się z 6 znaków, liter, cyfr i znaków specjalnych, trzeba będzie poświęcić aż 2 lata. A wystarczy, że to samo hasło wydłużysz o jeden znak i na jego złamanie będą potrzebne aż 252 lata!

👉 Wiedząc, jak dużym zaufaniem darzycie instytucje finansowe, ruszamy z cyklem artykułów dotyczącym bezpieczeństwa w sieci i finansach. Opowiemy o najpopularniejszych metodach i sztuczkach, jakie wykorzystują przestępcy, a także jak się przed nimi chronić.

Sprawdź inne artykuły z cyklu.

WIKTORIA LUBERA
Customer Service Coordinator

No items found.
No items found.

Be ZEN

Find peaceful shopping and mindful money for yourself
Get app

You may also like

3
min read
3
min read

#9 Odcisk palca kluczem do pieniędzy?

ZEN is Easy
November 17, 2022
Dlaczego warto zamienić hasło lub PIN do aplikacji finansowych na odcisk palca? Dzisiaj o tym opowiemy.
3
min read
4
min read

#8 Kiedy dojdzie mój przelew? Czyli kilka słów o ELIXR, SEPA i SWIFT

ZEN is Easy
November 3, 2022
"Kiedy dojdzie mój przelew"? - to najczęściej zadawane przez Was pytanie, na które dzisiaj odpowiemy.  
3
min read
4
min read

Paysafecard - Simple way to pay!

Guides
October 11, 2022
Would you like to make your shopping experience more peaceful and manage your money easier? Or maybe you have some unused founds on your Paysafecard? Now, you can transfer them to ZEN and spend as you like.

Stay up to date

Leave us your e-mail address to be up to date with the knowledge of ZEN