Can we use cookies to help personalize content, tailor and measure adverts, and provide a safer and better experience? Want to know more or adjust your preferences? Here's our cookies policy
Get ZEN

#1 O bezpieczeństwie w sieci wiem już wszystko

2
min read
Mogłoby się wydawać, że o bezpieczeństwie w sieci wiemy już wszystko. Bo kto z nas nie słyszał o tym, że musi chronić swoje dane, nie podawać wrażliwych informacji i być ostrożnym? Albo nie musiał w pracy ustanowić hasła, którego wcześniej nie używał - zawierającego znaki specjalne, cyfry i jednocześnie różnego od trzech poprzednich.

Często denerwujemy się, że to niepotrzebne utrudnianie życia. A czy wiesz, jak szybko można złamać Twoje hasło przy użyciu prostych algorytmów? Za chwilę do tego wrócimy 😉.  

Mimo tak wielu zabezpieczeń regularnie słyszymy o ofiarach przestępstw. Dlaczego tak się dzieje?

🔎 Według badań tylko 29% z nas czuje się współodpowiedzialnymi za bezpieczeństwo finansowych usług elektronicznych. Jednocześnie, aż 74% z nas uważa, że największym ogniwem bezpieczeństwa są instytucje finansowe. Dlatego chcemy Ci pokazać, jak niewiele potrzeba, by utrudnić pracę przestępców. Tutaj wracamy do tego, ile czasu potrzebuje przestępca, aby złamać Twoje hasło?

Zakładając, że składa się ono z 6 znaków i są to tylko małe litery – przestępcy zajmie to tylko 50 minut. Jeśli w tym samym haśle zmienisz część liter na wielkie, czas łamania wydłuży się do 53 godzin. Na złamanie hasła składającego się z 6 znaków, liter, cyfr i znaków specjalnych, trzeba będzie poświęcić aż 2 lata. A wystarczy, że to samo hasło wydłużysz o jeden znak i na jego złamanie będą potrzebne aż 252 lata!

👉 Wiedząc, jak dużym zaufaniem darzycie instytucje finansowe, ruszamy z cyklem artykułów dotyczącym bezpieczeństwa w sieci i finansach. Opowiemy o najpopularniejszych metodach i sztuczkach, jakie wykorzystują przestępcy, a także jak się przed nimi chronić.

Sprawdź, inne artykuły z cyklu.

No items found.
No items found.
No items found.

You may also like

3
min read
2
min read

ZEN Care - case#1

ZEN - About us
July 6, 2022
Do you know how much ZEN Care gives you? It's a guarantee to protect your purchases made with your ZEN Mastercard®. Whether you have a problem with a transaction, can't communicate with a vendor, or the product you purchased doesn't meet your expectations, our Team will help you regain your ZEN.
3
min read
4
min read

Are you using the best payment gateway for your business?

Guides
February 24, 2022
If you are just about to expand business to other markets, the easiest option is to go with a payment service provider that is simple, secure and offer the lowest fees for the most popular payment methods on the market.
3
min read
7
min read

6 ways to make more eCommerce sales with content marketing

Marketing
January 25, 2022
Like every marketing tactic, content marketing needs a strategy to work well. It’s no good diving in head first with no idea where you want to end up or what your main goal is. So, before you even start thinking about cornerstone blog content or a series for YouTube, start at the very beginning.

Stay up to date

Leave us your e-mail address to be up to date with the knowledge of ZEN